Image

Dentální hygiena

Dentální hygiena je nedílnou součástí moderního zubního lékařství. Zubní hygienistka nebo lékař vám odstraní zubní kámen a zubní plak, který je příčinou zánětu dásní, parodontózy (paradontitida) a zubního kazu. Dále vám odstraní případné pigmentace, které se často na zubech vyskytují.

Cena od 1 350 Kč. Více informací naleznete zde.

Dentální hygienistka nebo lékař vás vyšetří a navrhne vhodnou terapii. Citlivě odstraní zubní plak a zubní kámen. Díky AIRFLOW budou vaše zuby bezchybně čisté, bez pigmentací a dokonale hladké. Odstraňuje se tím zbytek bakterií a pigment, který je na zubu hlavně z čaje, kávy, červeného vína.

Dentální hygiena je vhodná pro všechny v jakémkoli věku. Ošetření v rámci dentální hygieny není hrazené zdravotní pojišťovnou. I když klient nemá se zuby žádné potíže, doporučujeme se navštívit ordinaci dentální hygienistku minimálně jednou až dvakrát do roka. Prevence vám ušetří hodně peněz do budoucna.

Ošetření zahrnuje:

  • odstranění zubního kamene (ultrazvukem, ruční odstranění)
  • odstranění pigmentací (depurací nebo AirFlow)
  • možné ošetření citlivých krčků v případě potřeby
  • fluoridace zubů
  • instruktáž ústní hygieny a její nácvik výběr vhodných pomůcek a možnost jejich zakoupení ihned v ordinaci 

Jak si správně čistit dutinu ústní?

Minimálně dvakrát denně - ráno a večer. Čištění zubů by se mělo provádět především před jídlem. Je to dáno tím, že po jídle prudce klesá hodnota pH v zubním plaku. Zubní plak má výrazně kyselý charakter a demineralizuje zubní sklovinu. Vhodný kartáček je měkký, má hodně štětinek a plocha štětinek je rovná (doporučujeme Curaprox). Pastu doporučujeme od OralB. Kartáček přiložíme na zuby těsně u dásně a krouživými pohyby pokračujeme směrem ke stoličkám, zuby čistíme i z kousací plochy, i zevnitř ze strany jazyka. POZOR! Na zubní kartáček netlačíme, ba naopak používáme "lehkou ruku". Jednou denně čistíme mezizubní prostory mezizubními kartáčky, kam se s kartáčkem nedostaneme, použijeme mezizubní nit. Měli bychom se vyvarovat dodržování časového limitu, vymezeného k čištění zubů, protože tento způsob často vede k nedbalému čištění a úplné ztrátě efektivity.

Bolí dentální hygiena?

Tento zákrok nebolí, avšak není příjemný. Vždy záleží na rozsahu zubního kamene. Dentální hygienistka může dle potřeby znecitlivět dáseň pomocí anestezie (povrchově).

Jak dlouho dentální hygiena trvá?

Vždy záleží na stavu chrupu. Nicméně většinou dentální hygiena trvá 45 – 65 minut.

Vysvětlíte mi u vás základy čištění zubů?

Určitě ano. Při první konzultaci s pacientem probereme, jak si správně čistit zuby kartáčkem či mezizubní nití. Zároveň doporučíme vhodné dentální pomůcky.

Nahradí hygiena bělení zubů?

Cílem dentální hygieny je odstranění povlaku a pigmentace z povrchu zubů. Pokud je pigment v tloušťce skloviny, tak je potřeba provést ordinační nebo domácí bělení zubů.

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.00 - 19.00
Út: 7.00 - 19.00
St: 7.00 - 19.00
Čt: 7.00 - 19.00
Pá: 7.00 - 16.00
So: Dle domluvy
Ne: ZAVŘENO