Image

Dětská stomatologie

V rámci komplexní rodinné péče nabízíme také péči o dětské zoubky. U dětí je nejdůležitější a klíčová prevence. První návštěva by měla proběhnout již v prvním roce po prořezání zubů. Dítě si takto snadněji zvykne na prostředí zubní ordinace a na pravidelné prohlídky. Spolupráce pak bývá dobrá, i když nastane situace, kdy je třeba zoubek opravit. Další kontrolní návštěvy potom probíhají dvakrát ročně. 

Od 790 Kč. Více informací naleznete zde.

Ošetření zubních kazů je nutností i u dočasného mléčného chrupu. Kazem postižený neošetřený zub může stejně jako u dospělých způsobovat bolest, posléze nepříjemný zánět, kdy je navíc riziko postižení ještě neprořezaného stálého zubu. Ošetření děti dobře zvládnou s naším laskavým a přívětivým přístupem. V případě, že je třeba dětem zabezpečit ortodontickou konzultaci nebo léčbu.

Jak první návštěva probíhá?

První návštěva probíhá vlastně formou seznámení se s ordinací a lékařem. Je dobré doma dítěti říct, že jde do zubní ordinace, kde se budou prohlížet zoubky. Není vhodné dítě ošetřením strašit, a to ani z legrace. Rovněž dítě pozná, pokud je sám rodič před návštěvou neobvykle nervózní. Vše lze zvládnout správnou komunikací a není čeho se obávat, naši lékaři jsou profesionálové a s přístupem k dětem mají zkušenost, víme také, že každý člověk je jiný a potřebuje odlišný přístup od ostatních pacientů. Nicméně nejsme specializované pracoviště pouze na děti.

Na první návštěvě probereme, jaká strava má vliv na chrup vašich dětí. Samozřejmě si vysvětlíme i další různé postupy (jak čistit zoubky, jak správně používat fluorid, atd.). Zároveň si stanovíme kalendář dalších pravidelných návštěv. V neposlední řadě také prohlédneme stav chrupu a doporučíme případná další ošetření, které budou potřeba. 

Na dalších návštěvách sledujeme nejenom prořezávání zoubků, ale i důslednost prováděné hygieny. Učíme opakovaně děti (i rodiče) správně si čistit zuby, provádíme fluoridaci lokálními prostředky. I když jsou děti schopné vyčistit si zuby sami, rodiče by měli zhruba do osmého roku pomáhat s dočištěním, taky pro děti provádíme dentální hygienu. 

V jakém věku dítěte bychom měli navštívit zubního lékaře?

Hned po prořezání prvních zoubků.

Co když se dítě bojí zubaře?

První návštěva zubního lékaře a příprava je nesmírně důležitou součástí, aby si dítě neneslo následky na celý život. Pokud však již dítě nespolupracuje, můžeme použít rajský plyn nebo doporučit specializované dětské pracoviště.