Image

Preventivní prohlídka

Naši lékaři na preventivní prohlídce vyšetřují stav chrupu a parodontu, sliznice, kostí a dalších tkání, zjišťujeme anomálie v postavení zubů a čelistí a zaměřujeme se na zjišťování změn v dutině ústní, které by mohly signalizovat jiné onemocnění. Také pacienta naučíme základy správné ústní a zubní hygieny, vysvětlíme a nabídneme plán ošetření včetně cen na různé zákroky, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Co všechno stomatologická preventivní prohlídka obsahuje?

  • Vyplnění anamnestického dotazníku.
  • Uděláme rentgen, vyšetříme, zkontrolujeme zuby a dásně.

Rentgen: Před začátkem preventivní prohlídky uděláme velký ortopantomografický rentgen, který odhalí i malé zubní kazy, polohu a stav zubů moudrosti, kořenů, zubního kamene pod úrovní dásní či začátky parodontitidy a ostatních zánětů.

Vyšetření: Naši lékaři vyšetřují přítomnost zubních kazů, různých pigmentací, kontrolují stávající korunky, implantáty a celkovou funkcionální a estetickou stránku vašich zubů.

Kontrola dásní: Jednou z nejdůležitějších součástí prohlídky je i kontrola samotných dásní. Díky kontrole totiž můžeme odhalit parodontitidu nebo další onemocnění, plus doporučit provedení dentální hygieny nebo parodontologického ošetření.

ZDARMA hrazeno ze zdravotního pojištění (2x ročně), v případě nepojištěných osob 1 500 Kč

NEZAPOMEŇTE SI S SEBOU PŘINÉST PLATNOU KARTIČKU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY.

Zdravotní pojišťovny

Logos
Logos

Doporučení k preventivní stomatologické prohlídce:

Doporučujeme dodržovat dvě preventivní stomatologické prohlídky ročně. Ze zákona je placeno vaší zdravotní pojišťovnou.

Před samotným stomatologickým zákrokem doporučujeme zajít na dentální hygienu, aby lékař viděl aktuální stav tvrdých a měkkých tkání dutiny ústní.

Prevence vás nic nestojí, ale díky ní ušetříte hodně  času a peněz do budoucna. Je lepší, co nejdříve zjistit a ošetřit malý nebolavý kaz, než čekat, až z toho vznikne zánět dásní a řešit ošetření zubních kanálků.

Často kladené dotazy

Přijímáte nové pacienty?

Ano, stále přijímáme nové pacienty na různých pobočkách naší sítě zubních ordinací.

Musím před preventivní prohlídkou navštívit dentální hygienu?

Ano, tento krok doporučujeme udělat, klidně ve stejný den (hned před prevencí) u jedné z našich dentálních hygienistek. Nicméně to není podmínkou.

Co mám dělat, když se bojím zubaře?

U nás ve Smile Centrum plánujeme ošetření pacientů tak, abychom na každý zákrok měli dostatek času. Máme příjemný personál, připravíme vám šálek kávy nebo si můžete užít masáž v relaxačním křesle. Ošetření také provádíme automaticky bezbolestně v lokální anestezii nebo s použitím uklidňujícího rajského plynu Entonoxu.(přidat odkaz na entonox)

Preventivní vyšetření a první zoubky.

Zubního lékaře byste měli navštívit již při prvním zoubku. Rodiče často nechávají vyšetřit své dítě, až když mají nějaký problém. Těmto všem problémům se zpravidla může předcházet, díky preventivním prohlídkám. U registrovaných pacientů automaticky přijímáme i jejich děti.

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.30 - 19.00
Út: 7.30 - 17.00
St: 7.30 - 19.00
Čt: 7.30 - 19.00
Pá: 8.00 - 16.00
So: ZAVŘENO
Ne: ZAVŘENO