Image

Zubní můstky

Nastávají situace, kdy nechtěně přijdete o zub, ať již úrazem, zničením zubu, či jinou situací. Pokud nechcete volit metodu implantace, kdy se uměle vytvoří zubní kořeny, které jsou vsazeny do kosti a je zde delší doba hojení, můžete na rozdíl od této metody zvolit zubní můstky, které jsou posazeny na okolní zuby. Zubní můstky jsou osvědčenou estetickou metodou ošetření chybějícího zubu. 

Jaké jsou důvody zhotovení zubního můstku?

Čistě estetický důvod po zhotovení zubního můstku – Například pokud klientovi chybí zub v přední části chrupu. Díky mezeře v zubech má klient pocit výrazného narušení estetičnosti vzhledu úsměvu a necítí se tak komfortně.

Čistě funkční důvod pro zubní můstek – Pokud pacientovi chybí jeden nebo více zubů vedle sebe, pak samozřejmě chrup ztrácí svou funkčnost. Díky tomu se například taková konzumace jídla stává opravdu obtížnou. Pokud chybí zuby, pak samozřejmě může dojít ke zhoršené artikulaci řeči, atd.

Postup zhotovení zubního můstku

Doba trvání zhotovení zubního můstku se pohybuje v rozmezí 7 až 10 dnů (umíme případně i rychleji) a samozřejmě také záleží na materiálu protetické práce. Probíhá konzultace, kdy bude lékař konkretizovat okolnosti přímo ke konkrétnímu stavu chrupu a navrhne řešení dané oblasti. Probíhá broušení budoucích pilířů zubů spolu se zhotovením otisků (digitálním moderním intraorálním 3D scannerem), které se zasílají do naší laboratoře. 

Při této návštěvě se zhotoví i provizorní můstek, který na zubech zůstane, dokud se nezhotoví finální můstek. Máme svou vlastní moderní digitální laboratoř, a proto dokážeme zaručit skvělou kvalitu protetických prací. Podle potřeby následuje jedna nebo více kontrolních návštěv (zkoušek), aby zhotovená finální práce byla naprosto vyhovující dle vašich požadavků. Jako poslední probíhá cementace neboli fixace můstku, tímto je považován za finální verzi zhotovení. Celý zákrok je naprosto bezbolestný a lze využít lokální anestezie.

Pro koho je zubní můstek vhodný?

Pro všechny, kteří se necítí komfortně s mezerou mezi zuby. A to jak s problémem estetickým či funkčním.

Nemůže mi zub vypadnout?

To se samozřejmě může stát, ale většinou se to nestává – pokud dodržujete správnou hygienu nebo dodržujete dané postupy péče o zubní můstek.

Za jak dlouho od návštěvě zubaře budu mít nový chrup?

To vždy záleží na konkrétním zákroku a jeho rozsahu, ale většinou do 1 – 2 týdnů.

Poškodí zubní můstek zuby, na kterých bude nasazen?

Při zhotovení zubního můstku je potřeba nabrousit pilířové zuby, což obnáší odstranění části zubní skloviny. Zubní můstek pak toto nahradí a navíc přidá chybějící zub.

Poškodí zubní můstek ostatní zuby?

Ne, nepoškodí, protože současné materiály, ze kterých se zhotovuje zubní můstek mají podobou tvrdost a opotřebení jako vlastní zuby.

Když si nedám zubní můstek, co se může stát?

Vždy časem dojde k naklonění zubů směrem k chybějícímu či chybějícím zubům. Navíc zuby v protilehlé straně se začnou postupně posouvat směrem k mezeře.

Jak se zubní můstek čistí?

Stejně jako vaše vlastní zuby (kartáčkem a mezizubním kartáčkem). Pouze nit se nedá použít.

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.00 - 19.00
Út: 7.00 - 19.00
St: 7.00 - 19.00
Čt: 7.00 - 19.00
Pá: 7.00 - 16.00
So: Dle domluvy
Ne: ZAVŘENO