Image

Zubní implantáty

Zubní implantát nahradí chybějící zub bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu. Implantáty slouží ke zhotovení náhrady napevno nebo k přidržování snímatelné náhrady. Odborně zavedené implantáty mohou fungovat i několik let. S návštěvou stomatologa neotálejte. Po ztrátě zubu dochází postupně k úbytku kosti a v některých případech je třeba před implantací nejprve chybějící kost doplnit. Je tedy nutné jednat rychle. 

Od 18 500 Kč. Více informací naleznete zde.

ZÁRUKA UCHYCENÍ IMPLANTÁTŮ NEBO VRÁCENÍ PENĚZ

Implantáty fungují jako umělé zubní kořeny, které mohou nést pevné protetické práce, korunky nebo můstky. Díky nim se tak zhotoví náhrady, které nahrazují zuby jako takové v rozsahu od jednoho zubu až po celý zubní oblouk. Implantáty však mohou sloužit také k přidržování snímatelných náhrad zejména v dolní čelisti. Pro tento účel obvykle stačí zavedení 2 implantátů. Náhrada se v takovém případě na implantáty "zacvakne" podobně, jako se zapínají stiskací knkoflíky, a díky nim spolehlivě drží na svém místě.

Zavedení implantátu probíhá většinou v místním znecitlivění. Pacient vnímá dotek a tlak, jinak je výkon nebolestivý. Operace je možné vést také v tzv. řízeném spánku nebo v celkové anestezii. Po jednoduchém zavedení implantátů jsou minimální pooperační obtíže. V případě doplnění kosti nebo měkkých tkání je hlavním pooperačním příznakem otok, který trvá zhruba 6 dní. Po zavedení se implantát několik týdnů vhojuje do kosti. Po vhojení se na něj vyrobí korunka nebo jiná protetická práce. V některých případech můžeme implantát opatřit korunkou ihned po jeho zavedení, jindy lze dokonce v jedné návštěvě zavést implantát bezprostředně po extrakci zubu a ihned na něj vyrobit korunku. Ta je však vždy pouze dočasná a po vhojení implantátu se vymění za práci trvalejší. Načasování všech kroků je součástí plánu ošetření, který zná pacient dopředu.

Úspěšnost ošetření pomocí nitrokostních implantátů je vysoká. Její míra nezávisí pouze na kvalitě implantátů, ale především na pečlivosti a zkušenostech lékaře a také na spolupráci pacienta. Ve Smile Centru zavádíme implantáty již dlouhou řadu let. Díky nim také víme, že v některých případech může dojít i k nevhojení či odhojení implantátu. Zázraky neslibujeme, každého pacienta seznamujeme s možnými riziky.

Bolí zavedení implantátů?

Nemusíte se bát, zavedení implantátů je po aplikace anestezie zcela bezbolestné.

Za jak dlouho bude zaveden implantát?

Zákrok trvá cca 30 minut/ 1 implantát.

Potřebuji si zařídit dovolenou?

Zákrok je ambulantní. Ve většině případů není potřeba si zajišťovat volno v práci.

Za jak dlouho po zavedení zubního implantátu mohu jít do práce?

Záleží na typu zákroku a také na druhu vykonávané práce. V nejjednodušších případech není absence v práci nutná. O míře pooperačních obtíží a o konkrétních omezeních se pacient dozví od lékaře v rámci předoperačního vyšetření a konzultace.

Po jak dlouhé době mohu jíst?

Můžete jíst za 2 hodiny od zákroku.

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.00 - 19.00
Út: 7.00 - 19.00
St: 7.00 - 19.00
Čt: 7.00 - 19.00
Pá: 7.00 - 16.00
So: Dle domluvy
Ne: ZAVŘENO