Co potřebuji vědět o profesionální ústní hygieně?
Co potřebuji vědět o profesionální ústní hygieně?
1.Ústní hygiena prováděná dentální hygienistkou.
2.Výhody profesionální ústní hygieny.
3.Kontraindikace a indikace pro profesionální ústní hygienu.
4.Jak často bych měl/a chodit na ústní hygienu?
5.Metody a techniky profesionálního čištění zubů.
6.Ceny za profesionální čištění zubů.
Jak probíhá ústní hygiena prováděná dentální hygienistkou?
Na zubních klinikách provádějí ústní hygienu specializované dentální hygienistky, které pracují se speciálními přístroji a materiály. Například žlutý plak lze vyčistit speciálním přístrojem, který pracuje s abrazivním prostředkem, jenž obnovuje přirozenou barvu zubní skloviny. Zákrok je bezbolestný, šetrný, nepoškozuje zubní sklovinu. Tvrdý zubní plak se odstraňuje ultrazvukovým přístrojem. Kromě odstraňování zubního kamene z povrchu zubu má ultrazvuk také antimikrobiální účinky. Vyleštění zubní skloviny po ošetření výrazně zpomalí další hromadění plaku. Po vyleštění bude povrch zubu zcela hladký. V případě potřeby lze provést ultrazvukové čištění v anestezii
Objednejte se on-line
Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.
Výhody profesionální ústní hygieny
Kontraindikace a indikace pro profesionální ústní hygienu
Mezi kontraindikace profesionálního čištění zubů patří: zhoršení chronických onemocnění, přítomnost infekčního procesu v těle, zánětlivá onemocnění dutiny ústní, eroze na zubní sklovině, diabetes, HIV, AIDS, hepatitida různé etiologie. Pokud trpíte výše uvedenými chorobami a stavy, je lepší čištění odložit nebo použít alternativní metody k odstranění zubního kamene a plaku. Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, vždy informujte svého lékaře o případných kontraindikacích, než začnete s čištěním zubů. Pečujte o svůj úsměv a zůstaňte zdraví! Indikace a kontraindikace dentální hygieny se určují během návštěvy v zubní ordinaci: lékař vás vyšetří a řekne vám, zda můžete zákrok podstoupit ihned, nebo zda bude nutné provést předběžné ošetření, aby se zlepšila kvalita hygieny a byla pro vás co nejbezpečnější.
Jak často bych měl/a chodit na ústní hygienu
Při velmi dobrém zdravotním stavu ústní dutiny obecně a zejména při výsledcích domácí hygieny může být profesionální čištění indikováno zcela výjimečně, maximálně jednou ročně. V ostatních případech, které jsou zhoršeny pitím kávy, barevných nápojů, kouřením a dalšími zlozvyky, může být vhodné profesionální čištění v intervalu 3-4 měsíců. V závislosti na indikaci a plánu může být před nadcházejícími zákroky (např. před nasazením ortodontických systémů) nutné odborné čištění.
Metody a techniky profesionálního čištění zubů
1.Mechanické. Používají se kartáče, kartáčové hlavy a speciální pasty. Jedna z nejosvědčenějších metod.
2.Air-Flow. Jedná se rovněž o druh mechanického čištění zubů. Používá se princip pískování. Přístroj vytváří smíšený proud kapaliny, vzduchu a krystalických složek. Tyto složky společně účinně odstraňují zubní plak. Nejlepších výsledků se dosahuje při odstraňování měkkého zubního plaku.
3. Ošetření ultrazvukem. Ultrazvuk se používá k odbourávání zubního kamene. Tato technologie umožňuje zbavit se supragingiválního i subgingiválního zubního plaku. Kromě svého "přímého účelu" má i antibakteriální účinek.
Výše uvedené metody a techniky jsou pojmenovány po jednotlivých položkách, ale obvykle je nutné je kombinovat, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku.
Ceny za profesionální čištění zubů
Objednejte se on-line
Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.