Image

Endodoncie

Aneb ošetření kořenových kanálků, endodoncie se zabývá ošetřením zánětu zubní dřeně a jeho komplikacemi. Příčinou tohoto zánětu jsou mikroorganismy, jejichž zdrojem je nejčastěji zanedbaný, nerozpoznaný nebo špatně ošetřený zubní kaz, který se šíří do hloubky a blízkosti dřeňové dutiny. Druhým nejčastějším důvodem jsou komplikace, které se objeví druhotně, po špatně provedeném předchozím ošetření kořenových kanálků (ulomený nástroj), pod rozsáhlou výplní, starou korunkou nebo po úrazu zubů.

Je možné léčit onemocnění zubu, která pronikla do jeho hlubokých tkání, dřeně a kořenových kanálků. V těchto případech se zub ošetřuje touto metodou. Hlavní výhodou endodontické metody je možnost zachránit zub a prodloužit jeho život na více než 10 let.

Endodontické ošetření - indikace a kontraindikace

  • Parodontitida všeho druhu je zánět tkání obklopujících kořen zubu, který způsobí, že se v blízkosti kořene vytvoří kapsa vyplněná hnisem.
  • Charakteristickým příznakem tohoto onemocnění je ostrá bolest zubu. Příčiny parodontitidy mohou být infekční, traumatické, léčebné nebo alergické.
  • Akutní pulpitida je onemocnění charakterizované zánětem zubní dřeně (nejčastěji infekční povahy v důsledku průniku bakterií přes kazivý výběžek), který je obecně známý jako nerv. Zpočátku může pacient pociťovat nepříjemnou bolest, která se stává akutní. Může dojít ke ztmavnutí skloviny postiženého zubu, otoku okolních tkání a mírnému krvácení ze zubu.
  •  Chronická pulpitida je chronický zánět zubní dřeně. Tato patologie je charakterizována opakujícími se epizodami bolesti zubů v reakci na mechanické nebo tepelné vlivy.
Endodontické ošetření má také kontraindikace: vertikální zlomenina kořene, parodontální léze, neschopnost ošetřit kořenové kanálky, neschopnost obnovit zub.

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Co zahrnuje endodontické ošetření?

Na našem pracovišti provádíme endodontické ošetření pod kontrolou lupových brýlí a přístrojů na 3D plnění kořenových kanálků. Ošetření spočívá v přeléčení zubu, odstraněním zubní dřeně, měření délky každého kanálku, desinfekci a hermetickém uzávěru systému kořenových kanálků. Čím přesněji jsou kanálky zaplněny (výsledek práce kontrolujeme rentgenologicky), tím lepší je vyhlídka zubu do budoucna. Známkou selhání ošetření je dlouhodobá přítomnost zánětlivého ložiska okolo zubu v kosti, která záporně ovlivňuje stav organismu a zároveň může kdykoli vést k bolesti a otoku.

Naším cílem je tedy vzniku těchto ložisek předcházet. Touto cestou je možné zachránit zub, jenž byl odsouzen k vytržení (extrakci). Nelze zaručit, že se podaří nalézt, zprůchodnit, rozšířit, vydezinfikovat a zaplnit všechny kořenové kanálky, odstranit překážku/y v kanálku jako například ulomený nástroj nebo například zapečetit perforovaný kořen, případně dosáhnout vyhojení zánětu zubního lůžka. Takto ošetřený zub může při správné zubní hygieně pacientovi sloužit bez bolesti ještě mnoho let. Hodně záleží i na následné kvalitní dostavbě korunkové části zubu – ve většině případů se doporučuje korunka. U málo poškozených zubů, kde zůstává masa vlastního zubu, následuje dostavba bílou kompozitní výplní.

 
 
Image

Vše o čištění zubních kanálků

Pokud kaz dosáhl do zubní dřeně, musíme ošetřit kořenové kanálky. Ošetření kořenových kanálků spočívá v pročištění a rozšíření s výplachy desinfekčních roztoků a jejich následném hermetickém zaplnění. Ošetřený kanálek zabrání průniku bakterií ze zubu do kosti a vzniku zánětu v kosti v oblasti špičky kořene. Po endodontickém ošetření kořenových kanálků je většinou nutné zub následně ošetřit, aby nedošlo ke ztrátě zubu.

Vyhýbat se endodontickému zákroku je nebezpečné. Včasné ošetření kořenových kanálků může zastavit další bakteriální procesy, které by vedly nejen ke ztrátě zubu, ale i k dalším zdravotním komplikacím a infekcím.

Na klinice Smile Centrum se endodontické ošetření provádí pomocí moderního endodontického vybavení. Léčba se vždy provádí pod rentgenovým dohledem. Díky modernímu vybavení, kvalitním nástrojům a inovativním materiálům zvládne klinika i komplikované případy vyžadující endodontické ošetření.

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Kolik stojí endodontické ošetření?

                                                    

ošetření zubního kazu (bílá kompozitní výplň dle rozsahu) od 2.290 Kč
ošetření kořenových kanálků (endodoncie dle počtu kanálků) od 2.830 Kč

                                        

(*) cena včetně DPH 21%

Výkon

Cena

PREVENTIVNÍ PROHLÍDKA

hrazeno ZP 2x ročně

Vstupní vyšetření

hrazeno ZP

Konzultace (20 minut)

750 Kč

Digitální snímkování RVG a OPG

hrazeno ZP

Digitální snímkování Orthopos SL 3D/CBCT

od 950 Kč

DENTÁLNÍ HYGIENA

Odstranění zubního kamene ultrazvukem, lokální anestezie (v případě potřeby - pacient hradí zvlášť), pískování Air-flow, instruktáž vhodné hygieny

1350-1950 Kč

BĚLENÍ ZUBŮ

Domácí bělení zubů

4900 Kč

Ordinační bělení zubů

7500 Kč

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

Léčba kazu všemi druhy výplní - maximální zachování zubní tkáně, fotokompozitní výplně, skloinomerní výplně

Pečetění zubů

od 990 Kč

Ošetření zubního kazu (estetická bílá výplň)

od 1890 Kč

Endodoncie (nadstandartní ošetření kanálku)

od 990 Kč

STOMATOCHIRURGIE

Šetrná extrakce zubů

hrazeno ZP

Komplikovaná extrakce (chirurgické vybavení retinovaných zubů)

1550 Kč

Zavedení značkového implantátu

od 17500 Kč

Korejský - NeoBio Tech a německý - Ankylos (DentsplySirona)

PROTETIKA

Nahrazení chybějících či destruovaných zubů pomocí korunek, můstků a snímatelných náhrad celokeramické e-max press a metalkeramické korunky a můstky.

Zhotovení korunky - metalokeramika

od 6500 Kč

Zhotovení korunky - celokeramika

od 7500 Kč

Keramická faseta

od 8500 Kč

Analýza neviditelná rovnátka (v případě nákupu se odečítá z ceny)

4200 Kč

Malá sada neviditelných rovnátek (do 6 rovnátek)

43000 Kč

Střední a velká sada neviditelných rovnátek (nad 6 rovnátek)

od 43000 Kč

Platby
Endodoncie - časté otázky a odpovědi
Budu po zákroku cítit bolest?

Po zákroku je zub citlivý na skus a po odeznění anestezie mohou někteří pacienti pociťovat bolest. Pomáháme si volně dostupnými analgetiky. Bolest odezní většinou do několika dní.

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.30 - 19.00
Út: 7.30 - 17.00
St: 7.30 - 19.00
Čt: 7.30 - 19.00
Pá: 8.00 - 16.00
So: ZAVŘENO
Ne: ZAVŘENO