Image

Snímatelné zubní náhrady

Aneb lidově nazývané tzv. zubní protézy, jsou vhodnou variantou, pokud dojde k defektu chrupu a nelze využít možnosti zubních korunek, zubních můstků a netoužíte po fixní variantě v podobě implantátů.

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Vše o snímatelné zubní náhrady

Doba trvání zhotovení zubních náhrad se pohybuje v rozmezí čtyř až pěti týdnů a záleží také na materiálu protetické práce.

 • Probíhá konzultace, kdy bude lékař konkretizovat okolnosti přímo ke konkrétnímu stavu chrupu a navrhne řešení. Náhrada může být zhotovena jak kompletní, tak i částečná.
 • Probíhá zhotovení otisků, které se zasílají do laboratoře. Máme svou vlastní laboratoř, a proto nabízíme širokou škálu možností při výběru barvy.
 • Podle potřeby následuje jedna nebo více kontrolních návštěv (zkoušek), aby zhotovená finální práce byla naprosto vyhovující dle Vašich požadavků.
 • Jako poslední probíhá předání zubní protézy, tímto je považován za finální verzi zhotovení.

Celý zákrok je naprosto bezbolestný.

Jak se nasazují snímatelné zubní náhrady?

 • Krémem nebo gelem - nanese se na spodní segmenty zubní náhrady a poté se pevně přitiskne k dásni. Tím se zabrání tomu, aby se částečky jídla dostaly pod zubní náhradu.
 • Se speciálním adhezivem - používá se k fixaci snímatelných zubních náhrad, kdy adhezivum působí jako tlumicí těsnění mezi dásní a zubní náhradou a k dočasné fixaci korunek nebo můstků v domácnosti.
 • S fixačními proužky - používá se v případě problémů se skusem. Jsou účinné v případech, kdy je obtížné si na zubní náhradu zvyknout.
 • Pomocí speciálního prášku.
Image

Jaké jsou typy snímatelných zubních náhrad?

 • AcryFree jsou nejnovější generací snímatelných zubních náhrad, které jsou vyrobeny z elastického materiálu, který je na dotek podobný přirozené dásni. Speciální vlastnost: těsně přiléhá k dásni, není třeba používat fixační gel.
 • Plastové zubní náhrady - vhodné při úplné ztrátě zubů v jedné nebo obou čelistech, mají vysokou odolnost proti opotřebení.
 • Zubní náhrady klipového typu - upevňují se pomocí spon a nástavců, jako základna se používá kovový rám, oblouk s fixačními a kotevními prvky. Rovnoměrně rozkládá zátěž mezi povrch dásní a stávajících.

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Image

Zubní náhrady na implantátech


Měli byste vědět, že existuje alternativa k snímatelným zubním náhradám, a to fixní zubní náhrady, které lze připevnit na implantáty.

Naši lékaři mají bohaté zkušenosti se zhotovováním jakéhokoli typu protézy, během konzultace vám poradíme s nejvhodnější variantou a zohledníme vaše přání a možnosti.

Kolik stojí snímatelné zubní náhrady?

          To se můžete dozvědět ZDE             

 

 
Naše práce – před a po
Olha MATYASH
Olha MATYASHZubní lékařka - Smile Centrum Vysočany
Oleksii BEZVERSHENKO
Oleksii BEZVERSHENKO Zubní lékař - Family Dental Care Libeň
 Sergii KLANOVETS
Sergii KLANOVETS Vedoucí zubní lékař - Smile Centrum Horní Počernice
Oleh KURYLIV
Oleh KURYLIVZubní lékař - Smile Centrum Letňany

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.30 - 19.00
Út: 7.30 - 17.00
St: 7.30 - 19.00
Čt: 7.30 - 19.00
Pá: 8.00 - 16.00
So: ZAVŘENO
Ne: ZAVŘENO