Image

Dětská stomatologie

V rámci komplexní rodinné péče nabízíme také péči o dětské zoubky. U dětí je nejdůležitější a klíčová prevence. První návštěva by měla proběhnout již v prvním roce po prořezání zubů. Dítě si takto snadněji zvykne na prostředí zubní ordinace a na pravidelné prohlídky. Spolupráce pak bývá dobrá, i když nastane situace, kdy je třeba zoubek opravit. Další kontrolní návštěvy potom probíhají dvakrát ročně. 

Od 790 Kč. Více informací naleznete zde.

Ošetření zubních kazů je nutností i u dočasného mléčného chrupu. Kazem postižený neošetřený zub může stejně jako u dospělých způsobovat bolest, posléze nepříjemný zánět, kdy je navíc riziko postižení ještě neprořezaného stálého zubu. Ošetření děti dobře zvládnou s naším laskavým a přívětivým přístupem. V případě, že je třeba dětem zabezpečit ortodontickou konzultaci nebo léčbu.

Jak první návštěva probíhá?

První návštěva probíhá vlastně formou seznámení se s ordinací a lékařem. Je dobré doma dítěti říct, že jde do zubní ordinace, kde se budou prohlížet zoubky. Není vhodné dítě ošetřením strašit, a to ani z legrace. Rovněž dítě pozná, pokud je sám rodič před návštěvou neobvykle nervózní. Vše lze zvládnout správnou komunikací a není čeho se obávat, naši lékaři jsou profesionálové a s přístupem k dětem mají zkušenost, víme také, že každý člověk je jiný a potřebuje odlišný přístup od ostatních pacientů. Nicméně nejsme specializované pracoviště pouze na děti.

Na první návštěvě probereme, jaká strava má vliv na chrup vašich dětí. Samozřejmě si vysvětlíme i další různé postupy (jak čistit zoubky, jak správně používat fluorid, atd.). Zároveň si stanovíme kalendář dalších pravidelných návštěv. V neposlední řadě také prohlédneme stav chrupu a doporučíme případná další ošetření, které budou potřeba. 

Na dalších návštěvách sledujeme nejenom prořezávání zoubků, ale i důslednost prováděné hygieny. Učíme opakovaně děti (i rodiče) správně si čistit zuby, provádíme fluoridaci lokálními prostředky. I když jsou děti schopné vyčistit si zuby sami, rodiče by měli zhruba do osmého roku pomáhat s dočištěním, taky pro děti provádíme dentální hygienu. 

V jakém věku dítěte bychom měli navštívit zubního lékaře?

Hned po prořezání prvních zoubků.

Co když se dítě bojí zubaře?

První návštěva zubního lékaře a příprava je nesmírně důležitou součástí, aby si dítě neneslo následky na celý život. Pokud však již dítě nespolupracuje, můžeme použít rajský plyn nebo doporučit specializované dětské pracoviště.

Our contacts

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

st. Jandova 598/1, 190 00 - Prague 9

WORKING HOURS
Mon: 7.00 - 19.00
Tue: 7.00 - 19.00
Wed: 7.00 - 19.00
Thu: 7.00 - 19.00
Fri: 7.00 - 16.00
Sat: by arrangement
Sun: CLOSED