Image

Bělení zubů

Proč si nechat vybělit zuby?

Nežádoucí zabarvení zubů způsobuje řada faktorů. Nejčastější příčinou je kouření, velký vliv na barvu zubů má také strava. Káva, zelený a černý čaj, řepa, červené víno a mnoho dalších potravin způsobuje nežádoucí zabarvení. Vliv mají také některá léčiva, například antibiotika.

V západních zemích Evropy i ve Spojených Státech, kde se v posledních letech enormně zvýšil zájem o zubní bělící prostředky, se stal zářivý úsměv naprostou samozřejmostí a příčinou úspěchů v osobním životě i v zaměstnání. V dnešní době je krásný úsměv společenskou nutností a pokud ho nemáme, může se to podepsat na našem sebevědomí, což se potom odráží jak v osobním, tak i v pracovním životě. Našim klientům nabízíme několik systémů bělení, díky němuž se dosahuje těch nejvýraznějších a nejdlouhodobějších výsledků. Jedná se o ordinační, domácí nebo kombinované bělení.

Náš bělící systém v žádném případě nepoškozuje sklovinu zubů. Jediný nežádoucí účinek, který může nastat je přechodná citlivost zubů, která však záhy (dle citlivosti pacienta) odeznívá.

Kontraindikací může být alergie na bělicí materiál, nedostatečná ústní hygiena, nespolupráce pacienta, dále pak mnoho výplní a zubních kazů v předním úseku chrupu, zvýšená citlivost zubů. Bělení je rovněž kontraindikováno u pacientů po parodontologické léčbě, u dětí a mládeže mladší 18 let, neboť se u nich stále vyvíjí zubní sklovina; dále pak u pacientů, u nichž hrozí záchvaty, například s psychickým onemocněním, epilepsií, a při jakémkoliv poškození skloviny, ať už vrozeného či získaného původu. Existuje zvýšené riziko poškození zubů při bělení v kosmetických salónech. Bohužel, v těchto zařízeních není vždy personál dostatečně proškolen.

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Jak bělení probíhá?

  1. Nutným prvním krokem pro možnost bělení zubů je stomatologické vyšetření, které musí odpovědět na řadu otázek. Aby mohly zuby opět dostat jejich přirozenou anebo ještě světlejší barvu, je nutné nejdříve identifikovat důvod zbarvení.
  2. Zubní lékař při stomatologickém vyšetření určí, zda je před bělením nezbytná návštěva dentální hygieny. Při dentální hygieně se v případě potřeby odstraní ze zubů zubní kámen, všechen plak a pigmentace. Zároveň se pacientovi ukáže, jak o chrup správně pečovat, aby zuby i dásně byly zdravé, a doporučí se mu, čeho se vyvarovat, aby efekt bělení vydržel co nejdéle.
  3. Aplikace bělící látky může probíhat několika způsoby, a to buď aplikací bělící látky v ordinaci, doma anebo kombinací obojího.

Nejefektivnějších a nejstabilnějších výsledků v současnosti dosahuje kombinace bělení domácího a ordinačního. Proces bělení zubů je „nastartován“ pozvolným domácím bělením s nižší koncentrací bělící látky a dokončen bělením zubů v ordinaci, kdy je použit mnohem koncentrovanější bělící gel. V případě potřeby může být domácí bělení po ordinační fázi ještě zopakováno. Každý pacient je jiný a vyžaduje individuální přístup.

Jak poznáte výsledek bělení zubů?

V naší práci používáme stupnici, která se skládá z 20 tónů v krocích po 2. Od S2 po S40, od nejsvětlejšího po nejtmavší. Před bělením změříme tón vašich zubů, abychom zjistili, zda jsme po ošetření dosáhli požadovaného výsledku.

Kolik stojí bělení zubů?

Domácí bělení zubů                4 900 Kč
Ordinační bělení zubů            7 900 Kč

 

Image

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Pro domácí bělení zubů je třeba zhotovit tzv. nosiče pro bělící gel.  V ordinaci se provedou otisky Vašeho chrupu, na základě kterých jsou v laboratoři vyrobeny speciální nosiče pro bělící gel. V další návštěvě - většinou do týdne, Vám budou nosiče vyzkoušeny v ústech. Poté Vám budou odevzdány bělící gely a předveden způsob jejich aplikace do nosiče. Vaším úkolem bude nanést doma gel do nosičů, nosiče přitisknout na zuby a mít je v ústech přesně po tu dobu a tak často, jak Vám lékař určí.

Běžně tato fáze trvá 2-4 týdny, dle frekvence užívání nosičů.

Domácí bělení pod kontrolou lékaře s využitím individuálního nosiče lze považovat za bezpečnou proceduru vhodně doplňující systematickou péči o hygienu dutiny ústní. Tato metoda umožňuje pacientovi dosažení kvalitních výsledků s možností vlastního dohledu nad požadovanou bělostí zubů.

Příprava na ordinační fázi trvá asi čtvrt až třičtvrtě hodiny. Je nutné zakrýt a ochránit všechny měkké tkáně, ty nesmí přijít do kontaktu s bělícím gelem. Proto lékař izoluje dutinu ústní pomocí tamponů a speciální tuhnoucí ochranné pryskyřice, kterou osvítí speciální lampou a ta poté přilne k dásním a ochrání je.

Samotná fáze bělení trvá většinou třikrát až čtyřikrát patnáct minut. Nejdřív lékař opatrně nanese na zuby bělicí gel. Po uplynutí prvního intervalu zubní lékař odstraní všechen bělicí gel a zuby očistí. Poté nanese čerstvý gel a stejná procedura se opakuje. Třikrát až čtyřikrát podle potřeby, dokud není dosaženo takového odstínu, se kterým je spokojen lékař i pacient.

Jedná se o kontrolovanou aplikaci intenzivně bělící látky na zuby pod dohledem zubního lékaře.

Tato látka proniká do povrchu zubu a chemicky reaguje s usazenými pigmenty. Výsledkem této reakce je rozložení pigmentů, které je provázeno zesvětlením zubu. Rozsáhlé studie a klinické výzkumy dokazují, že bělení zubů pod kontrolou zubního lékaře, tedy profesionála je bezpečné. Zubní sklovina zůstává nepoškozena.

Účinnou látkou je buď karbamid peroxid (při domácím bělení) nebo peroxid vodíku (při ordinačním bělení).

Při dodržování instrukcí lékaře Vám náš bělicí protokol zaručí stabilní a dlouhodobé výsledky. Základem pro dlouhodobé udržení krásných bílých zubů je dobrá ústní hygiena. Doporučujeme po bělení používat dobělovací zubní pasty, které budou bělost a zářivost Vašeho úsměvu udržovat po opravdu dlouhou dobu. Pravidelné profesionální čištění zubů v ordinaci výsledky jen podpoří. Doporučujeme také omezit kouření, pití kávy a červeného vína.

Naše práce – před a po

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Gabriela Kramárová
Gabriela KramárováDentální hygienistka - Smile Centrum Vinohrady
Nikola LUKÁČOVÁ
Nikola LUKÁČOVÁDentální hygienistka - Smile Centrum Vysočany
Leona ŠÍRKOVÁ
Leona ŠÍRKOVÁDentální hygienistka - Smile Centrum Letňany
Nikola CHMELÍKOVÁ
Nikola CHMELÍKOVÁDentální hygienistka - Smile Centrum Horní Počernice

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.30 - 19.00
Út: 7.30 - 17.00
St: 7.30 - 19.00
Čt: 7.30 - 19.00
Pá: 8.00 - 16.00
So: ZAVŘENO
Ne: ZAVŘENO