Image

Bělení zubů

Proč si nechat vybělit zuby?

Nabízíme efektivní řešení nežádoucího zabarvení zubů! Kouření, strava, káva, čaj, antibiotika a další faktory mohou způsobit, že Vaše zuby ztratí svou bílou barvu. Naše zubní klinika Vám může pomoci získat zářivý úsměv díky několika možnostem bělení.

Nabízíme Vám řadu možností bělení, včetně ordinačního, domácího nebo kombinovaného bělení. Naši odborníci jsou školeni a kvalifikovaní, takže Vám mohou poskytnout nejlepší péči. Bělení zubů je také kontraindikováno u dětí a mládeže mladší 18 let a u osob s určitými zdravotními problémy.

Garantujeme Vám bezpečné a účinné bělení zubů. Kontaktujte nás ještě dnes a získejte zářivý úsměv, který Vám zvedne sebevědomí!

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Jak bělení probíhá?

KONZULTACE

Nutným prvním krokem pro možnost bělení zubů je stomatologické vyšetření, musí pacient odpovědět na řadu otázek. Aby mohly zuby opět dostat jejich přirozenou anebo ještě světlejší barvu, je nutné nejdříve identifikovat důvod zbarvení.

ZUBNÍ HYGIENA

Zubní lékař při stomatologickém vyšetření určí, zda je před bělením nezbytná návštěva dentální hygieny. Při dentální hygieně se v případě potřeby odstraní ze zubů zubní kámen, všechen plak a pigmentace. Zároveň se pacientovi ukáže, jak o chrup správně pečovat, aby zuby i dásně byly zdravé a doporučí se mu, čeho se vyvarovat, aby efekt bělení vydržel co nejdéle.

ORDINAČNÍ BĚLENÍ A DOMÁCÍ BĚLENÍ

Na naší klinice nabízíme několik způsobů bělení zubů, včetně ordinačního bělení a domácího bělení. Ordinační bělení se provádí v klinice a zahrnuje aplikaci bělícího gelu na zuby, který je následně aktivován speciální lampou. Proces bělení zubů je bezbolestný a trvá obvykle méně než hodinu. Domácí bělení zahrnuje nošení bělících kapes nebo nosičů se speciálním bělícím gelem, které jsou vyrobeny přesně na míru vašim zubům. Obě metody jsou účinné a bezpečné, a výsledky jsou viditelné během několika dnů až týdnů.

 

Jak poznáte výsledek bělení zubů?

V naší práci používáme stupnici, která se skládá z 20 tónů v krocích po 2. Od S2 po S40, od nejsvětlejšího po nejtmavší. Před bělením změříme tón vašich zubů, abychom zjistili, zda jsme po ošetření dosáhli požadovaného výsledku.

Kolik stojí bělení zubů?

Domácí bělení zubů                4 900 Kč
Ordinační bělení zubů            7 900 Kč

 

Image

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Bělení zubů - časté otázky a odpovědi

Pro domácí bělení zubů je třeba zhotovit tzv. nosiče pro bělící gel.  V ordinaci se provedou otisky Vašeho chrupu, na základě kterých jsou v laboratoři vyrobeny speciální nosiče pro bělící gel. V další návštěvě - většinou do týdne, Vám budou nosiče vyzkoušeny v ústech. Poté Vám budou odevzdány bělící gely a předveden způsob jejich aplikace do nosiče. Vaším úkolem bude nanést doma gel do nosičů, nosiče přitisknout na zuby a mít je v ústech přesně po tu dobu a tak často, jak Vám lékař určí.

Běžně tato fáze trvá 2-4 týdny, dle frekvence užívání nosičů.

Domácí bělení pod kontrolou lékaře s využitím individuálního nosiče lze považovat za bezpečnou proceduru vhodně doplňující systematickou péči o hygienu dutiny ústní. Tato metoda umožňuje pacientovi dosažení kvalitních výsledků s možností vlastního dohledu nad požadovanou bělostí zubů.

Příprava na ordinační fázi trvá asi čtvrt až třičtvrtě hodiny. Je nutné zakrýt a ochránit všechny měkké tkáně, ty nesmí přijít do kontaktu s bělícím gelem. Proto lékař izoluje dutinu ústní pomocí tamponů a speciální tuhnoucí ochranné pryskyřice, kterou osvítí speciální lampou a ta poté přilne k dásním a ochrání je.

Samotná fáze bělení trvá většinou třikrát až čtyřikrát patnáct minut. Nejdřív lékař opatrně nanese na zuby bělicí gel. Po uplynutí prvního intervalu zubní lékař odstraní všechen bělicí gel a zuby očistí. Poté nanese čerstvý gel a stejná procedura se opakuje. Třikrát až čtyřikrát podle potřeby, dokud není dosaženo takového odstínu, se kterým je spokojen lékař i pacient.

Jedná se o kontrolovanou aplikaci intenzivně bělící látky na zuby pod dohledem zubního lékaře.

Tato látka proniká do povrchu zubu a chemicky reaguje s usazenými pigmenty. Výsledkem této reakce je
rozložení pigmentů, které je provázeno zesvětlením zubu. Rozsáhlé studie a klinické výzkumy dokazují,
že bělení zubů pod kontrolou zubního lékaře, tedy profesionála, je bezpečné. Zubní sklovina zůstává
nepoškozena.

Účinnou látkou je buď karbamid peroxid (při domácím bělení) nebo peroxid vodíku (při ordinačním
bělení).

Při dodržování instrukcí lékaře Vám náš bělicí protokol zaručí stabilní a dlouhodobé výsledky. Základem pro dlouhodobé udržení krásných bílých zubů je dobrá ústní hygiena. Doporučujeme po bělení používat dobělovací zubní pasty, které budou bělost a zářivost Vašeho úsměvu udržovat po opravdu dlouhou dobu. Pravidelné profesionální čištění zubů v ordinaci výsledky jen podpoří. Doporučujeme také omezit kouření, pití kávy a červeného vína.

Naše práce – před a po

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Gabriela КРАМÁРОВÁ
Gabriela КРАМÁРОВÁDentální hygienistka - Smile Centrum Vinohrady
Nikola LUKÁČOVÁ
Nikola LUKÁČOVÁDentální hygienistka - Smile Centrum Vysočany
Leona ŠÍRKOVÁ
Leona ŠÍRKOVÁDentální hygienistka - Smile Centrum Letňany
Nikola CHMELÍKOVÁ
Nikola CHMELÍKOVÁDentální hygienistka - Smile Centrum Horní Počernice

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.30 - 19.00
Út: 7.30 - 17.00
St: 7.30 - 19.00
Čt: 7.30 - 19.00
Pá: 8.00 - 16.00
So: ZAVŘENO
Ne: ZAVŘENO